GT3 šampionáty se blíží ke svému konci

Tento týden nás čekají páté, tedy předposlední závody našich GT3 šampionátů v Assetto Corsa Competizione. Pojďme se podívat na rychlou rekapitulaci.

GT3 Sprint

Naše již tradiční sprinty začali svou další sezonu na americkém okruhu Watkins Glen, kde po celou dobu sváděl boj Martin Lorenc a Jirka Valík. Valík sice zvítězil v kvalifikaci, ale pak se před něj v závodě dostal Lorenc a už ho zpět na první místo nepustil. Na druhý závod jsme se přesunuli do Francie na okruh Paul Ricard. Tento barevný okruh přinesl bitvu jiných jezdců o vítězství a to Lukáše Kráčmara a Filipa Brejchy. Právě ten prvně jmenovaný dovezl svůj Aston Martin na prvním místě jak v kvalifikaci, tak v závodě. Klasicky deštivý Nürburgring ovládl tým Connection Lost Racing ve složení Lorenc – Brejcha, kteří přesně v tomto pořadí skončili jak v kvalifikaci, tak v závodě a nedali nikomu jinému šanci. Zatím poslední závod se odjel na trati Kyalami, kde diváci čekali opět souboj Lorenc – Valík, ale nakonec k němu nedošlo, protože Valík kolidoval v prvním kole a ze závodu musel odstoupit. Závod nakonec vyhrál Lorenc s pohodlným náskokem před Poláchem, který byl se svým Ferrari třetí a poprvé se tak dostal na stupně vítězů.

Poslední dva závody bude hostit italská Imola a maďarský Hungaroring. Rozhodně není nic rozhodnuto, protože ve hře je ještě 90 bodů za dvě první místa. Jak zatím vypadá průběžné pořadí? První je Lorenc (135b), druhý Brejcha (112b) a třetí Valík (100b). Kompletní pořadí naleztene na SimGridu.

GT3 Series

V našem hlavním šampionátu, kde jezdci závodí o lístky na mistrovství světa Superbiku, které se jede na mosteckém autodromu, je situace ještě vyrovnanější. Otvírák v Japonsku mnohé diváky překvapil, když kvalifikaci ovládl Petr Bartoněk před Valíkem s Lorencem. Závod ale byl ale úplně jiný příběh a po pár kolech trvajících soubojích nakonec Martin Lorenc zařadil vyšší rychlostní stupeň a nadělil soupeřům více než půl minuty. Druhý pak dojel Brejcha před třetím Valíkem. Na belgickém Spa jsme již v kvalifikaci viděli velmi těsný souboj, kdy Lorenc porazil Polácha o 0,027s. Po závodě plném incendů se ale opět nejvíc smál Lorenc, který soupeře deklasoval tentokrát o necelých 50s. Druhý dojel Bartoněk před třetím Valíkem.

Připomeňte si závod ve Spa-Francorchamps

Třetí závod se jel na Kyalami, kde dvojce Roth – Brejcha diktovala templo celý závod a na stupních vítězů je doplnil jejich týmový kolega Lorenc a Connection Lost Racing tedy slavili velký úspěch. Následně šampionát zavítal zpět do Evropy a to na Nürburgring. Trochu nečekaně, ale na závod opět zapršelo a to závod docela ovlivnilo. Suchou kvalifikaci ovládl Valík a během závodu to vypadalo, že si dojede pro vítězství. Alternativní strategií se ale před ně dostal jak Lorenc tak Roth a souboj to byl až do posledního kola velmi tvrdý a nekompromisní. Nakonec se z vítězství radoval Valík před Rothem a Lorencem.

Jak tedy vypadá průběžné pořadí? První Lorenc (179b), druhý Valík (162b) a třetí Roth (158b). Celkové pořadí naleznete opět na SimGridu. Poslední dva závody na jezdce čekají pořádné výzvy. Pátým závodem sezony bude Brands Hatch a předpověď počasí nevypadá příliš dobře. Finále nás pak čeká u protinožců, na trati Bathurst.

A co se chystá dál?

Kromě stále probíhající Hotlap Challenge a GTN šampionátu v AC nás samozřejmě čekají další závody v ACC. V dubnu nás čeká další one-off vytrvalostní závod, ale jeho detaily jsou zatím tajné. Vrcholem jarní části cz/sk simracing scény v ACC ale bude 24h of Silverstone, který spolupořádáme s dalšímy adminy. Zapište si tedy první květnový víkend (6. – 7.5.) do svých kalendářů, protože pojedeme o krále československé endurance scény! Sledujte náš SimGrid a hlavně náš Discord, kde se vždy dozvíte, co se právě děje.